Dlaczego podróże sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi?
Podróżowanie jest dobre z wielu powodów, a jednym z nich jest mentalny odpoczynek i naładowanie akumulatorów. Czy to podróż biznesowa, wakacje z rodziną czy spontaniczny road-trip z przyjaciółmi, podróżowanie może uczynić nasz szczęśliwszymi ludźmi. Dzięki podróżom zbieramy nowe doświadczenia, przyjaźnie, zwiększamy pewność siebie i gromadzimy wspomnienia, które już na zawsze z nami pozostaną!
Sprawdźcie kilka powodów, dzięki którym podróże to najlepszy i niemal niezastąpiony dostawca radości:
1. Radość jest zaraźliwa
Kiedy lokalni mieszkańcy są szczęśliwi, uśmiechnięci i przyjaźni, nie ma szans żeby ich humor nie udzielił się także nam! Podróżując przez kraje ekonomicznie biedniejsze, nadal będziemy mogli zaobserwować uśmiechniętych i radosnych ludzi. Są szczęśliwi, pomimo biedy i wielu przykrych historii. Czyż to nie wspaniała nauka, by cieszyć się tym co mamy? Nawet jeżeli pół dnia będziemy wściekli, zgubimy bagaż i pomylimy autobusy - kiedy na naszej drodze spotkamy pozytywnego i uśmiechniętego "localsa", cała złość odejdzie w mgnieniu oka. W końcu ciężko się złościć, kiedy wszyscy dookoła się cieszą!
2. Bycie z dala od rodziny sprawia, że bardziej ją doceniamy
Podróżowanie sprawia, że odpoczywamy, ale także doceniamy rzeczy, które bierzemy za pewnik. Rodzinę, przyjaciół czy dom. Obserwując inne zakątki świata, sami doceniamy to, co posiadamy. Wykonanie telefonu do rodziców to niezbyt duży wysiłek, ale dla nich - ogromna radość. Nikt nie cieszy się tak z naszych podróżnych opowieści jak nasi rodzice. No cóż, po prostu tacy są i bezinteresownie cieszą się naszym szczęściem. Warto to docenić!
3. Odwyk od mediów społecznościowych
Social media mogą mieć zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ na nasze życie. Warto jednak od czasu do czasu zrobić sobie od nich przerwę i odkleić się od komputera. Nie będziemy mogli cieszyć się naszą podróżą, kiedy zamiast obserwowania widoków, będziemy obserwować powiadomienia z Facebooka. Wyłącz Wi-Fi, wyloguj się do życia - to naprawdę nie takie trudne. Kiedy już to zrobisz, ciesz się prozaicznym "tu i teraz". Zachód słońca nad morzem, spacer na pustyni czy wycieczka w tropikalne lasy zawsze będzie lepsza, kiedy doświadczysz jej w pełni... a nie na Instagramie.
4. Zastrzyk witaminy szczęścia
Witamina D, nazywana witaminą Słońca lub witaminą szczęścia, w naszym organizmie jest uzupełniana między innymi dzięki ekspozycji na promienie słoneczne. Dodatkowo, naukowo udowodnione jest (i na pewno sami przyznacie), że piękna pogoda i słoneczne poranki od razu wprawiają nas w lepszy nastrój i nastawienie do życia. Cóż zatem może być lepszego, jeśli nie podróż do słonecznych krajów i wygrzewanie się na plaży lub spacerowanie po uroczych uliczkach europejskich miast. Korzyści z przebywania w ciepłym klimacie jest całe mnóstwo!
5. Stajesz się bardziej interesujący
Nie potrzebujesz być drugim Cejrowskim, żeby Twoje historie z podróży były interesujące. Wyjazdy zawsze wiążą się z dziwnymi, zaskakującymi i nierzadko zabawnymi sytuacjami, które opowiadane w towarzystwie zawsze rozluźnią atmosferę. Zapamiętuj więc wszystkie wyjątkowe (i żenujące) wydarzenia z Twoich podróży, poza przywróceniem wspomnień, spowodujesz też uśmiech na czyjejś twarzy.
6. Efekty podróżowania nie są krótkoterminowe
Oprócz sprawiania, żebyś Twój humor chociaż na chwilę się poprawił, podróże mogą wzbudzić w nas długoterminowe efekty, w postaci lepszego nastawienia do życia, odczuwania szczęścia i zrelaksowania. Co prawda, większość entuzjastów podróży, wracając z jednej już planuje kolejną, więc dla nich radość trwa wiecznie. Na tych jednak, którzy podróżują od czasu do czasu, wyjazdy także mają zbawienny wpływ. W końcu ze wszystkich podróży wracamy z nowymi wspomnieniami, emocjami i doświadczeniami. Stajemy się lepszymi ludźmi, odkrywamy samych siebie i pokonujemy nasze słabości. Takiego zbioru pozytywnych wrażeń mogą dostarczyć nam tylko podróże! :)
Zobacz więcej
Poniżej przedstawiamy kilka rozwiązań, które mogą skutecznie poprawić kondycję Twojego obiektu noclegowego, a nie zajmą Ci więcej niż... 15 minut dziennie! :)
Czytaj dalej...
Rocznie na pupila wydajemy (NAWET!) kilka tysięcy złotych. A co gdyby tak wydać tę kwotę w... tydzień?
Czytaj dalej...